Фота: Uefa.com

Англійскі клуб у другім паўфінальным матчы разграміў «Рэал Мадрыд» (4:0) і па суме дзвюх сустрэч прайшоў у вырашальную стадыю прэстыжнага трафея.

У першым тайме дублем вызначыўся Бернарду Сілва, у другім тайме быў рыкашэт у вароты «Рэала» ад Мілітау, а фінальную кропку ў канцы гульні паставіў Хуліян Альварэс, які выйшаў на поле літаральна за дзве хвіліны да гола.

Нагадаем, што першым фіналістам учора стаў італьянскі «Інтэр».

Фінал Лігі чэмпіёнаў пройдзе 10 чэрвеня ў Стамбуле.

«Інтэр» тройчы перамагаў у Лізе чэмпіёнаў, «МанСіці» гуляў у фінале толькі адзін раз. У 2021-м ён саступіў «Чэлсі» (0:1). Год таму галоўны клубны турнір выйграў акурат «Рэал», дзякуючы гераічным высілкам галкіпера Цібо Куртуа. Сёння Куртуа быў бяссільны.

Чытайце таксама:

УЕФА: Фінал Лігі чэмпіёнаў пройдзе ў Стамбуле

Бацьку Холанда вывелі з трыбуны ў Мадрыдзе. Ён паказаў заўзятарам «Рэала» непрыстойны жэст і кінуў арахісам

У салігорскага «Шахцёра» забралі чэмпіёнства 2022 года, а таксама 30 ачкоў у гэтым сезоне