Valeryj Ivanoŭ. Fota: Nacyjanalny pres-centr

Valeryj Ivanoŭ. Fota: Nacyjanalny pres-centr

Rupar Alaksandra Łukašenki, telehram-kanał «Puł piervoho», paviedamiŭ, što Ivanovu znojdziecca novaje miesca raboty «paśla palapšeńnia stanu zdaroŭja». 

Što adbyłosia z čynoŭnikam, jaki, jak kažuć, uzorna paśpiachova pracavaŭ? 

Jak stała viadoma «Našaj Nivie», sychod Ivanova z pasady vyklikany prablemami z sercam — dva miesiacy tamu jon pieranios ciažkuju apieracyju. 

«Zajmaŭsia sportam, i prychapiła serca», — kažuć nam znajomyja ź situacyjaj. 

«Kali abśledavali — akazałasia, što sasudy ŭ kiepskim stanie, kroŭ ledź chodzić. Nu i da chirurha na stoł jaho. Najciažejšaja apieracyja była, pierasadžvali sasudy — brali z nahi i transpłantavali ŭ vobłaść serca. Vialiki šaniec byŭ, jak kažuć, i nie vyžyć. A jon uziaŭ i praz tydzień paśla apieracyi ŭžo padskočyŭ i pajšoŭ na rabotu. Paśpiašyŭ — nie ŭdałosia adnavicca. A čynoŭniki jaho ŭzroŭniu na rabocie, faktyčna, da zmory — i śpiš tam, i žyvieš tam, vysokaja nahruzka. Heta łahična, što jon takoha rytmu ŭžo vytrymać nie moža — treba za zdaroŭjem sačyć», — skazali nam.

Ivanoŭ maje reputacyju mocnaha mieniedžara. Palityčna jon zastajecca viernym Łukašenku. 

Dapoŭnić temu ci paviedamić navinu možna naŭprost źviazaŭšysia z aŭtaram praz telehram @artsiom_harbatsevich ci napisaŭšy na mejł [email protected] 

Клас
3
Панылы сорам
10
Ха-ха
8
Ого
0
Сумна
2
Абуральна
0

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?