Два мячы былі забітыя ў другім тайме. Спачатку вызначыўся Уладзіслаў Малькевіч, затым у канцы гульні, на 13-й дададзенай хвіліне, Аляксандр Шасцюк.

У другім раўндзе БАТЭ сустрэнецца з кіпрскім «Арысам», якім валодае беларус Уладзімір Фёдараў, а трэніруе беларускі трэнер Аляксей Шпілеўскі.

Пра «Арыс» можна пачытаць па спасылцы.

«На матчы хадзіла 50 чалавек, а цяпер 4000». Як беларусы перарадзілі футбольную каманду на Кіпры і зрабілі яе чэмпіёнам і эканамічным поспехам

У чацвер свае матчы ў адказ згуляюць мінскае «Дынама» і гродзенскі «Нёман».

«Дынама» будзе супрацьстаяць баснійскаму «Жалезнічару» (першы матч — 1:1), а «Нёман» — ліхтэнштэйнскаму «Вадуцу» (першы матч — 2:1).

Свае хатнія паядынкі беларускія клубы праводзяць на нейтральным полі і без гледачоў.

Чытайце таксама:

Гол беларускага легіянера вывеў віленскі «Жальгірыс» у наступны раўнд Лігі чэмпіёнаў

Крышціяну Раналду: Еўрапейскі футбол можа пра мяне забыць, я не вярнуся