«Biełteleradyjokampanija Lihi čempijonaŭ pakazvać nie budzie, u nas niama pravoŭ na hety prajekt, my nie ŭdzielničali ŭ tarhach. Pra Jeŭra-2024 pakul nie dumali, ale, mnie zdajecca, taksama nie, pakul razmoŭ pra heta nie idzie», — adznačyŭ Ejsmant.

Što tyčycca Alimpijady-2024 u Paryžy, to nakont jaje, pavodle Ivana Ejsmanta, zastajecca niamała pytańniaŭ.

«A Alimpijada budzie ŭ Paryžy? A my budziem udzielničać z rasijanami? Nie viedaju, ci varta pakazvać Alimpijskija hulni, kali tam nie budzie našych spartsmienaŭ.

Pytańnie ŭdziełu jašče nie vyrašana. Ale na terytoryi Biełarusi niama tarhoŭ pa Alimpijadzie. Nu, nie i nie. My z hetaj nahody mocna nie pieražyvajem. Takaja Alimpijada nam nie patrebnaja», — skazaŭ čynoŭnik.

Prakamientavaŭ jon i situacyju z tranślacyjaj matčaŭ čempijanatu śvietu ŭ Katary vosieńniu-zimoj 2022 hoda. Tady da apošniaha abmiarkoŭvałasia mahčymaść pakazać mundyjal biełaruskim zaŭziataram, ale ŭ vyniku ŭsio admianiłasia. Pavodle viersii Ejsmanta, za pakaz niekatorych spabornictvaŭ BT uniesła pieradapłatu, ale hrošy im nazad nie addali, «pa sutnaści, jany byli skradzienyja». Tamu jon, maŭlaŭ, i nie choča bolš z hetym mieć spravu.

Čytajcie taksama:

«Za daniasieńnie praŭdy da suśvietnaj supolnaści». Biełteleradyjokampanija premiravała prapahandystak, što trapili pad jeŭrapiejskija sankcyi

Žančyna-«antyvandał» vyjšła zamuž za śpiecnazaŭca-jabaćku

«Kali ja adkazny za toje, što Piatraška ciapier robić u efiry, to mianie treba pakarać». Ščyraje intervju z eks-dacentam žurfaka — pra kaleh i čornyja śpisy

Клас
2
Панылы сорам
15
Ха-ха
8
Ого
0
Сумна
0
Абуральна
6