Fota: sacsietki

Fota: sacsietki

Učora i siońnia kanał HUBAZiKa zabity paviedamleńniami pra zatrymańni kamientataraŭ, jakija «niapravilna» vykazalisia pra raptoŭnuju śmierć ministra Makieja.

Siarod zatrymanych (na fota źleva naprava i źvierchu ŭniz) — 45-hadovy Alaksiej Kavaloŭ, 37-hadovy Siarhiej Harecki, 44-hadovy Michaś Licieŭka i 35-hadovy Vital Łankuć. Usich ich zatrymali za apošnija dva dni.

Jak zaścierahčysia?

Kali vy ŭ Biełarusi i nie ŭpeŭnienyja ŭ ananimnaści, to najlepšaja parada — nie pišycie rezkich kamientaroŭ u sacyjalnych sietkach, asabliva na «tryhiernyja» dla ŭładaŭ padziei. Toje samaje datyčyć i vypadku, kali vy za miažoj, ale budziecie viartacca ŭ Biełaruś. Jość vielmi šmat karysnych spraŭ, jakija vy možacie zrabić, i kamientavańnie, vidavočna, nie ŭvachodzić u hety pieralik.

Kab pakidać kamientary biaśpiečna, vam patrebnyja akaŭnty, anijakim čynam nie źviazanyja z vami i zarehistravanyja na virtualnyja abo inšaziemnyja numary, VPN i ŭvohule piśmiennaja palityka biaśpieki. Takija akaŭnty maje sens pieryjadyčna vydalać. Ale navat tady zachoŭvajecca šaniec, što vas mohuć znajści.

Kamientary na našym sajcie ŭ hetym sensie abaronienyja najlepš, bo kali vy kamientujecie tut, to my nie patrabujem vašy danyja i nie zapisvajem ich, a kamientavać ź Biełarusi možna tolki z VPN.

Čytajcie jašče:

Jak HUBAZiK stvaraje fejkavyja pierapiski z fejkavymi ŭdzielnikami płana «Pieramoha»

Raspaviadajem, jakija danyja z ČKB mahli trapić da siłavikoŭ, što rabić, kali vy tudy pisali, i jak harantavać biaśpieku, kali pišacie ŭ boty

Jak nadziejna vyčyścić foty z vašych smartfonaŭ — padrabiazny hajd

Клас
40
Панылы сорам
5
Ха-ха
4
Ого
8
Сумна
3
Абуральна
19