Fota: BBC Food

Fota: BBC Food

Kab pryhatavać piklety, vam spatrebicca:

 • 250 hramaŭ muki
 • 1 čajnaja łyžka suchich droždžaŭ chutkaha dziejańnia
 • 1 čajnaja łyžka cukrovaj pudry
 • pałova čajnaj łyžki soli
 • 325 mililitraŭ małaka z 1,5% tłušču
 • čajnaja łyžka masła
 • čajnaja łyžka aleju
 1. Źmiašajcie ŭ miscy muku, droždžy, cukrovuju pudru i sol, pieramiašajcie da adnarodnaści i zrabicie ŭ centry łunku.
 2. Nahrejcie małako ŭ mikrachvaloŭcy ci ŭ rondali na słabym ahni, pakul jano nie stanie ciopłym, ale nie haračym. Ulijcie ciopłaje małako ŭ suchuju sumieś i ŭźbivajcie 1-2 chviliny, pakul sumieś nie stanie adnarodnaj. Ačyścicie baki miski humovaj łapatkaj, nakryjcie ciesta kuchonnym ručnikom i pakińcie pry chatniaj tempieratury na 1-1,5 hadzin abo pakul sumieś nie pavialičycca ŭ pamiery ŭdvaja i nie pakryjecca burbałkami.
 3. Razahrejcie patelniu na siarednim ahni. Pramažcie jaje dno masłam i alejem, vaźmicie kuchonnuju papieru i prybiarycie z patelni lišni tłušč.
 4. Vaźmicie vialikuju łyžku i trochi pieramiašajcie sumieś, kab prybrać ź jaje vialikija burbałki. Potym vaźmicie stałovuju łyžku, apuskajcie łyžki sumiesi ŭ patelniu i davajcie im raściakacca da dyjamietra 8 santymietraŭ. U vas pavinna atrymoŭvacca 3-4 aładki za raz. Hatujcie piklety na pavolnym ahni, nie pieravaročvajučy, 3-4 chviliny, abo pakul burbałki na vierchniaj častcy aładki nie łopnuć i nie pakinuć paśla siabie dzirački. Na vierchniaj častcy aładki nie pavinna zastavacca syroje ciesta, a nižni bok aładki pavinien atrymać załacista-karyčnievy koler.
 5. Pieraviarnicie aładki i smažcie ich ź inšaha boku jašče 1-2 chviliny abo da załacista-karyčnievaha koleru. Źnimicie piklety z patelni i pakińcie ich astyvać.
 6. Padavajcie piklety ciopłymi, dziračkami ŭvierch, z masłam i vareńniem.

Čytajcie taksama:

Recept na vychadnyja. Hrečaskaja zapiakanka pastycya — zornaja strava mižziemnamorskaj kuchni

Dadajcie hetuju śpiecyju ŭ kavu — i vy zaŭsiody budziecie tak rabić

Клас
5
Панылы сорам
0
Ха-ха
0
Ого
0
Сумна
1
Абуральна
0